top of page

Tetis Biyoteknoloji 2018 yılında TÜBİTAK 1512 BİGG desteği ile kurulmuştur. Akademik çalışmalar ışığında deniz kaynaklarımızın sürdürülebilir kullanımını hedefleyerek-destekleyerek farklı biyoaktif bileşikleri yeşil üretim teknolojileri kullanarak üretmektedir. Bunun yanında gıda, kozmetik ve biyomedikal alanlar için farklı prototip ürünler geliştirmektedir. Bu kapsamda kurulduğu yıldan bu yana kamu kuruluşu destekleri ve Avrupa Birliği İnovasyon Teknolojileri Enstitüsü'nden (EIT Food) aldığı destekler ile inovatif ürünlerinin hem Türkiye hem de Avrupa pazarına yönelik araştırmalarını sürdürmektedir.

Tetis Biyoteknoloji; balıkçılıkta ekonomik öneme sahip olmayan, ekosistem sağlığına direkt ve dolaylı olarak etki eden türlerin, su ürünleri yetiştiriciliği ile üretilen deniz ürünleri atıklarının sürdürülebilir olarak toplum faydasına kullanımını hedeflemektedir.

Mission

Tetis Biyoteknoloji olarak, biz; balıkçılıkta ekonomik öneme sahip olmayan, ekosistem sağlığına direkt ve dolaylı olarak etki eden türlerin, su ürünleri yetiştiriciliği ile üretilen deniz ürünleri atıklarının sürdürülebilir olarak toplum faydasına kullanımını hedeflemekteyiz.

Deniz kaynaklarından elde edilen biyobileşiklerin üretimini sıfır atık vizyonu ile yeşil üretim teknolojileri kullanarak gerçekleştirmekteyiz.

Bilimsel temelli yenilikçi hipotezlerle doğa ve toplum odaklı çözümler üretmekteyiz.

Cliffs ve Okyanus

Mission

Mavi ekonomi kapsamında büyümeyi destekleyen, sosyal eşitliği ve çevresel sürdürülebilirlik kavramlarını bir araya getirerek, ülkemizin var olan denizel kaynaklarından maksimum verimi elde etmek ve bu kültürün insan refahı ve sağlığı için geliştirilmesini hedeflemekteyiz.

Artan nüfus ve küresel ısınma ile beraber ciddi derecede azaltmakta olan doğal kaynaklarımıza zarar vermeden hizmet yaratmak ve çevre dostu ürünler ortaya koymak amacıyla karbon emisyonu ve kimyasal kullanımını azaltarak yeşil üretim teknolojileri ile üretim yapmaktayız.

Mermer Yüzey
bottom of page