top of page

DENİZ KOLAJENİ

Deniz kolajeni, balık derisinden veya pullarından elde edilen bir kolajen türüdür. Cildimizin, kemiklerimizin ve bağ dokularımızın önemli bir bölümünü oluşturan ve cildin elastikiyetini ve hidrasyonunu sağlamada rol oynadığı söylenen bir proteindir.

Neden bu kadar popüler?

Deniz kolajeni destekleyici gıda takviyesi olarak bir çok yararı yapılan bilimsel çalışmalarla ortaya koyulmuştur. Peki kimler hangi amaç ile kullanmaktadır ?

Spor Salonunda Fitness Hareketleri

Kas Sağlığı

Fitness tutkunları: Fitness ve vücut geliştirme ile ilgilenen kişiler genellikle kas büyümesini ve onarımını desteklemek için deniz kolajenini kullanırlar.

Yüz kremi

Anti-aging

İnsanlar yaşlandıkça vücutları doğal olarak daha az kolajen üretir ve bu da kırışıklıklara, ince çizgilere ve diğer yaşlanma belirtilerine yol açar. Deniz kolajen takviyeleri, yaşlanma sürecini yavaşlatmaya ve cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılır.

Eklem ağrısı

Eklem Sağlığı

Deniz kolajeninin eklem ağrısına yardımcı olduğuna ve eklem sağlığını desteklediğine inanılmaktadır.

Acı Kadın

Sindirim Sağlığı

Bağırsak sorunları olan insanlar: Kolajenin bağırsak sağlığını desteklediği ve sızdıran bağırsak sendromu ve hassas bağırsak sendromu gibi sindirim sorunlarına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Yüz Maskesi Uygulaması

Güzellik

Güzellik bilincine sahip kişiler: Deniz kolajeni kozmetik faydaları için de kullanılır ve cilt elastikiyetini ve hidrasyonunu iyileştirmeye yardımcı olduğuna inanılır.

bottom of page